Yandex Metrica

Yandex Metrica
resim gölge

Yandex Metrilka, Google Analtytics gibi sitenize ait istatistikleri size sunan bir yazılımdır. İsminden de anlaşılacağı gibi yandex tarafından sunulan bir hizmettir. Bu hizmet yandex tarafından ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Web Tasarımcıları yada site sahiplerini en çok cezbeden özelliği yandex firmasının satın aldığı webvisor programıyla birlikte siteye gelen ziyaretçilerin fare (mouse) hareketlerinin izlenebilmesi basılan tuşların ve seçilen yazılarıın tespit edilmesidir. 

Bu görüntüler http://metrica.yandex.com.tr adresinden davranışlar sekmesinin altından vebvisor başlığından video formatında izlenebilmektedir. 

Buda sitenizde kullanıcıların nereye tıkladıkları hangi bölümleri gezdikleri gibi bilgilerin simülasyon olarak size sunulmasını sağlamaktadır. 

Böylece ziyaretçilerin web sitenizden beklentileri noktasında fikir yürütebilir, sitenizle ilgili geliştirme ve iyileştirmeye gidebilirsiniz.

Bu hizmet yandex'in sağladığı ücretsiz bir hizmet olmak üzere uygun bir ücret mukabilinde müşterilerimizin sitelerine entegre ettirmeleri mümkündür.

 

Etiket : yandex metrica, yandex metrica kurulumu,
Buhara Mh. Edipoğlu Cd. 60/C Selçuklu KONYA Tel 0 332 323 80 05