Video ile Seo

Video ile Seo
resim gölge

Seo ile ilgili önemli faktörlerden bir taneside video sitelerinden backlink elde edilmesi denilebilir. Backlink(Dışarıdan link Almak) konusunun seo ile ilgili önemli konulardan bir tanesi olduğu tüm seo uzmanları tarafından bilinmektedir. Bununla birlikte işin backlink boyutu dışında birde google ın aramalarda videonuzu listelemesi gibi bir durum söz konusudur. 

Görsel içerikler bazı kullanıcıların dikkatini çektiğinden bazen 3. sırada yer alan bir video 1. sırada yer alan bir internet sitesinden daha popüler olabilmektedir. 

Ayrıca videonuzu etiketlediğinizde yeni açmış olduğunuz bir web sitesinden daha çabuk aramalarda yükselmesi ve trafik/müşteri elde etmenize yardımcı olması söz konusu olabilmektedir. 

Bunların tamamı değerlendirildiğinde diğer seo farktörleri ile  birlikte videonuzun video sitelerinde (youtube.com dailymotion.com  ) gibi yer alması oldukça önemli olacaktır.

Bir tanıtım videonuz yoksa sizde basit video programlarından bir foto slayt videosu hazırlayarak bu mecrada yerinizi alabilirsiniz.

Etiket : Google Uzmanı, Video ile seo,
Buhara Mh. Edipoğlu Cd. 60/C Selçuklu KONYA Tel 0 332 323 80 05