Seo Nedir?

Seo Nedir?
resim gölge

Seo Search Engine Optimization yani arama motorları optimizasyonu anlamına gelir. Bunu arama motorları için web sitemizin optimize edilmesi diye ifade edebiliriz.

Peki nasıl olur web sitemize seo çalışması yapılması yada web sitemizim arama motorları için optimize edilmesi.

Bu arama motorları optimizasyonu işlemini iki bölümde değerlendirebiliriz.

İçsel Seo diyebileceğimiz web sitesinin tasarımı, kodlaması, grafikeri, fotoğrafları, içerik çalışmaları gibi kısaca özetleyebileceğimiz işlemleri içsel seo olarak ifade edebiliriz.

İçsel seo çalışmaları sadece web tasarım ile sınırlı olmayan bir çalışmadır. Bununla birlikte web tasarım ve yazılım çalışmalarını da kapsar. Burada söylemek istediğimiz olay güzel seo uyumlu web tasarım yaptırdığımızda tüm hadisenin bitmeyeceği siteye girilen her türlü içerik yazı grafik gibi metaların google ve diğer arama motorları tarafından önemli olması konusudur.

Dışsal Seo Çalışmaları olarak ifade edebileceğimiz ikinci grup seo çalışmaları ise dışarıdan alınan linklerden sosyal medya çalışmalarına youtube, dailmotion gibi sitelere yüklenen videolara kadar bir çok detayı kapsayan bir çalışmadır.

Peki seoya nereden başlamak gerekir? Seoya  başlanacak en güzel zamanın yeni bir web tasarım ile birlikte olduğu söylenir. 

Bu doğru bir yaklaşımdır. Çünkü site içi seo ve site dışı seo ikisi beraber değerlendirilmelidir.

Seo uyumlu bir web tasarım akabinde dışarıdan alınması gerektiği gibi ve ilgili sitelerden alınan bağlantılar. Video ve sosyal medya çalışmaları sonra da siteye düzenli olarak  içerik girilmesi gibi detaylara dikkat edildiğinde. Web sayfamızın google ve diğer arama motorlarında başarısız olması için hiç bir sebep yoktur.

Tabi bu konuda rakipleri ve onların yaptığı çalışmalarında analiz edilerek çalışılması doğru olacaktır.

Etiket : seo çalışmaları, seo nedir,
Buhara Mh. Edipoğlu Cd. 60/C Selçuklu KONYA Tel 0 332 323 80 05