İnternet Hangi İşler Yapılır?

İnternet Hangi İşler Yapılır?
resim gölge

Her fırsatta internet kullanıcılarının farklılıklarını, değişik özelliklere ve seçiciliğe sahip olduklarını beyan ediyoruz.  Şimdi bundan yola çıkarak internetten ne tarz işler yapılabilir bunu değerlendirelim. Güzel bir web tasarım yaptırdınız. Başarılı bir web siteniz var, kargolarla ve gerekli diğer kuruluşlarla gerekli protokolü sağladınız.  Gelsin satışlar...

Ne yazık ki internet piyasası o kadar kolay değil, çünkü internet müşterilerinin büyük bir çoğunluğu bilgisayar kültürleri gelişmiş, gerekli fiyat ürün kıyaslamasını yapabilecek yeteneğe sahip insanlardır. İnternette o kadar çok gelişmiş bu işi 90 lı yıllardan beri yapan siteler var ki başarılı olmak ihtimalinizi siz değerlendirin.

O zaman vaz mı geçeceğiz? Tabiki hayır, ürün tercihleriniz oldukça önemli eğer ürününüz internetten fiyatı kolayca kıyaslanabilecek bir ürünse kurtlar sofrasında mücadeleniz başlar. Reel ticarette olduğu gibi bu oyunun şahlarıyla yarışa girersiniz. Sonrası malum...

Bu durumda yapılması gereken internette fiyat kıyası yapılamayacak, internnette sadece sizin satabileceğiniz, hatta mümkünse Türkiye de sadece sizin satabileceğiniz ürünler tespit etmeniz gerekir. Böylece ürünlerinizin ayırt edici özellikleri sayesinde tercih sebebi olabilirsinz.  Ne köşede ki mağazayla ne de internetteki büyük sitelerle rekabete girmezsiniz.

Bu şekilde hızlı satışı olabilecek 8-10 kalem ürün belirlediğinizde bunlar müşterinin sepete ilk attığı ürünler olur ve daha sonrasında beraberinde fiyatını çok umarsamadan alacağı başka ürünleride ekstra kargo parası ödememek için sitenizden almayı tercih edebilecektir.

 

Etiket : e-ticaret, internetten yapılabilecek işler,
Buhara Mh. Edipoğlu Cd. 60/C Selçuklu KONYA Tel 0 332 323 80 05