Google Trends Nedir?

Google Trends Nedir?
resim gölge

Google trends Google arama motorunun en önemli araçlarından bir tanesi olmasına rağmen bir çok web tasarımcı ve web sitesi sahibi tarafından tabiri caizse kıymeti bilinmeyen bir araçtır.  

Peki Nedir Google trends? Web tasarımcılar, seo cular (Google optimizasyonu yapanlar) site sahipleri neden google trendsi kullanmalılar.

Google trends google arama motorlarında anahtar kelimelerin popülaritesini gösteren ve anahtar kelimeleri birbiri ile kıyaslayan sistemdir. 

Bunu web tasarımcılar kullanmalıdır, çünkü her web tasarımcı yaptığı sitenin içsel optimizasyonundan sorumludur. Seo uzmanları kullanmalıdır çünkü tercih edecekleri anahtar kelimeleri seçmeleri için böyle bir araca ihtiyaçları vardır. Çünkü hem seçecekleri anahtar kelimeler popülaritesi düşük aranmayan anahtar kelimeler olmasın hemde kelimelerin rekabetlerini hangi bölgelerden arandığını tespit edebilsinler.

Aynı şekilde site sahipleride sitelerine içerik girerken bir takım anahtar kelimeler tanımlarlar bu kelimeleri belirlemek için yine bu araca ihtiyaçları vardır.

Adwords içinde bu sistem çok önemlidir. Bölge seçmekte ve o bölgeyle ilgili teklif vermekte adwords kullanıcıları için çok büyük yardımcı olacaktır. 

Bunun dışında sıcak pazarlama yapan firmalar dahi bu sistemi hedef bölge seçerken kullanabilirler.

Google Trends e https://www.google.com.tr/trends/?hl=tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Etiket : google optimizasyonu, google trends, konya web tasarım,
Buhara Mh. Edipoğlu Cd. 60/C Selçuklu KONYA Tel 0 332 323 80 05