E-ticaret de Başarı Kolay mı?

E-ticaret de Başarı Kolay mı?
resim gölge

E-ticaret de başarı kolay mı sorusunu sormadan önce yapacağınız iş ile ilgili ticaret de başarı kolay mı bunu değerlendirmek gerekir.

E-ticaretin reel ticarete göre mutlaka bir takım artıları masrafının düşük olduğu noktalar söz konusu lakin normal ticaretden çokda keskin çizgilerle ayrılmadığını belirtmek gerekir.

Fiziksel mağazanızda yaptığınız ticarette uyguladığınız malı alırken kazanmak, ürünün tanıtımını ve sergilemesini yeterli şekilde yapmak.

Özellikle destek garanti gibi durumlar söz konusuysa firmanının güvenilirliğini hissettirmek e-ticaretde de oldukça önemli. Özellikle insanlar kredi kartı bilgilerini girdikleri bir sistemde güvenliğe daha da önem veriyorlar.

Bunlardan sonra bir de satmış olduğunuz ürünlerdeki fiyat stratejisi oldukça önemli sürekli ucuz olmasıyla ön plana çıkarak pazar yer edinmeye çalışan bir markanın ürünleri size e-ticarette para kazandırmayacaktır.

Bunun yerine mümkün olduğu kadar internette yada ülkemizde sadece sizde olan ürünlerin sayısını artırmak gerekmektedir.

Bununla birlikte ödeme sistemleri, seo, grafik tasarım, sosyal medya gibi alanlarda bilgi sahibi olmalı yada sizi yönlendirecek danışman bir firma ile   çalışmalısınız. 

Samimi olarak söylemek gerekirse internetten ticaret yapmanın fiziksel mağaza ya göre pek çok artısı var bunları sıralayacak olursak.

1. Yüksek miktarda stok tutmanız gerekmez

2. Mağaza dekoruna ciddi rakamlar harcamazsınız.

3. Tezgahtar eleman çalıştırmanız gerekmek

4.Yüksek dükkan kiraları vermenize gerek yoktur.

gibi özetleyebiliriz.

Diğer taraftan internet ekosisteminde sürekli yeniliki arayış ve inovasyon peşinde olmalısınız.

Yoksa işinizi geliştirmeyi bırakmakla kalmaz gerilemesine sebep olursunuz.

Etiket : e-ticaret nasıl yapılır, e-ticaret danışmanlığı,
Buhara Mh. Edipoğlu Cd. 60/C Selçuklu KONYA Tel 0 332 323 80 05