Domain Alan Adı Tescil Süresi ve Seo

Domain Alan Adı Tescil Süresi ve Seo
resim gölge

Google da başarı olmak için önemli olan unsurlardan bir taneside alan adı kullanımıdır. Alan adının seçimi kaç yıllık bir geçmişinin olduğu ve kaç yıllık kayıt edildiği bu noktada önemli faktörler arasındadır.

Google birinci sayfada çıkmak istiyorsunuz güzel bir web sitesi yaptırdınız.Yaptırdığınız web sitesi seo ile ilgili kurallara da uyuyor.

Sitenizin güncel kalması için de gerekli çalışmayu yapıyorsunuz. 

Peki yeterli mi? Tabiki değil konu ile ilgili bir çok detay mevcut. Ama konumuz olduğu üzere bir alan adı konusundan bahsedeceğiz. Önceki zamanlarda google alan adının oluştuğu kelimelere fazla önem veriyor ilgili kelimeyi içinde barındıran bir alan adı alarak bu alan adına site yaptrıdığınızda başarı elde ediyordunuz. Gelinen süreçte alan adının ne olduğunun önemi azalırken alan adının ne kadar eski olduğununun ve ne kadar süre ile kaydedildiğinin önemi artar mahiyette.

Dolayısıyla alan adınızın ilk kayıt zamanını değiştiremeyeceğinize göre alan adınızın kayıt süresini değiştirmeniz gerekecek.  

Alan adı yani domaininizin ne kadar uzun süreli kaydedilirse  başarı konusunda o kadar etkili olacağını belirttikten sonra alan adınızı minimum 3 yıllık kaydettirmenizi tavsiye ediyoruz. Böylece google projenizi yada çalışmalarınızı uzun vadeli görerecek ve sitenizi arama sonuçlarında daha iyi yerlerde listeleyecektir.

Türkiyenin önde gelen pazaryeri platformlarına alışveriş sitelerine ve portallara bakarsanız hepsinin alan adının uzun süreli kaydedildiğini göreceksiniz.

Günü bitmesine yakın yıldan yıla yıllık kaydedilen alan adları google tarafından ciddiyetsiz görülmekte ve buna göre puanlanarak listelenmektedir.

 

 

Etiket : google da başarı, google optimizasyonu,
Buhara Mh. Edipoğlu Cd. 60/C Selçuklu KONYA Tel 0 332 323 80 05