CloudFlare Nedir?

CloudFlare Nedir?
resim gölge

CloudFlare, web sitelerinizi hızlandırmak ve güvenliğini artırmak için yapılandırılmış biz hizmettir. Bu  hizmetten faydalanmak için sunucunuza herhangi bir yazılım yada donanım kurmanız gerekmez. Peki bu sistem nasıl çalışıyor.  Öncelikle CloudFlare ye kayıt olarak sitenizi analiz etmesini sağıyorsunuz, bu analiz sonucunda sistem size dns sunucuları bildiriyor sizde bu dns sunucularınızı mevcut suucular ile değiştiriyorsunuz böylece siteniz artık CloudFlarenin dünyanın değişik yerlerinde konumlandırdığı vekil sunucular üzerinden çalışmasını sağlıyorsunuz.  Bir nevi (tampon) cache bellek oluşturmuş oluyor. Böylece siteniz dünyanın her tarafından mevcut halinden oldukça hızlı açılıyor bununla birlikte, sitenizi vekil sunucu üzerinden çalıştırdığınız için sitenizde trafik kullanımınızda oldukça düşüyor. Bununla beraber sistem size bir takım istatistik özelliklerde sunuyor. 

DDOS ve php injection saldırıları içinde giriş seviyesi bir kalkan(koruma) ücretsiz versiyon içerisinde mevcut. Bununla beraber PRO ve İŞ ve KURUMSAL paketlerde ise bu özellikler daha kapsamlı hale gelmekle birlikte SSL sertifikası gibi bir takım özelliklerde beraberinde hizmetinize sunuluyor.

Sektörde yeni bir hizmet olan CloudFlare şu an itibariyle firmamız tarafından da test edilmektedir.

Sitenin hızlı açılmasının google seo açısından da önemli olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda bu sistemin önemi bir kez daha artmaktadır.

Zaman içerisinde tecrübelerimizi paylaşarak müşterilerimizinde bu hizmetten faydalanmasına aracılık edeceğiz.

Hızlı siteler dileriz. 

Etiket : Cloud Flare, Site hızlandırmak, vekil sunucu,
Buhara Mh. Edipoğlu Cd. 60/C Selçuklu KONYA Tel 0 332 323 80 05