Anahtar Kelime Belirleme

Anahtar Kelime Belirleme
resim gölge

Seo açısından başarılı bir web tasarım yaptırabilirsiniz. Sitenizin site içi ve dışarıdan seo çalışmaları başarıyla yürütülebilir, adwords ve benzeri reklam yöntemleriyle reklam da verebilirsiniz. Lakin bu internette başarılı bir pazar elde etmenize yeterli olmaz. 

İnsanların ürünlerinizi yada hizmetlerinizi hangi kelimelerle aradığını bilmeniz ve buna göre strateji geliştirmeniz gerekir. Bazen iş dünyasında profesyonellerin ifadeleriyle hedef kitlenin ürünü talep ederken sarf ettikleri kelimeler birbirinden oldukça farklı olabiliyor. 

Bu bağlamda bir ticaret erbabının günlük hayatta internette ve internet dışında ürün ve hizmetlerinin nasıl talep edildiğini iyi anlaması gerekir.  Bu durumda doğru anahtar kelimeye ulaşabilirsiniz. Bununla beraber insanlar size ucuz bir.... istiyor diyemeyebilirler ama internet ararken ucuz, ekonomik, hesaplı, indirimli, kaliteli gibi ifadelerle arama yapabilirler bunu da göz önünde bulundurmak gerekir.

Bunun yanında google da arama yaptığınız sayfanın altında benzer arama tavsiyeleri görmektesiniz bu tavsiyelerde sizin için doğru kelimeler belirleme konusunda etkileyici olacaktır.

Bu konu daki en büyük yardımcılarınızdan bir tanesi google trends olmalıdır. Google trends ile ilgili yazımıza (http://datmedya.com/konya-google_trends_nedir-y42-k18.html) adresinden ulaşabilirsiniz. Bunun yanında nette başarılı olan rakiplerinizin sitelerini incelemeniz ve buna göre kelime belirlemenizde faydalı yöntemlerden bir tanesidir.

Etiket : google optimizasyonu,
Buhara Mh. Edipoğlu Cd. 60/C Selçuklu KONYA Tel 0 332 323 80 05